Zespół

Nasz zespół posiada specjalistyczną wiedzę kierunkową z zakresu budowy anatomicznej stopy, fizjologii skóry i jej przydatków popartą dużym doświadczeniem zawodowym i potrafi:

  • przeprowadzić wywiad podologiczny, badanie podmiotowe i przedmiotowe
  • dobrać odpowiednią terapię dotyczącą hiperkeratoz, zmian grzybiczych, bakteryjnych, wirusowych skóry i płytek paznokciowych
  • dobrać metodę korekcji wrastających paznokci (tamponada-opatrunki aktywne, taping-plastrowanie wałów okołopaznokciowych, ortonyksja-klamry korygujące kształt paznokcia)
  • dobrać metody i środki do dezynfekcji i sterylizacji, przestrzegać zasad aseptyki i antyseptyki
  • dobierać i stosować aparaturę, narzędzia, metody i techniki do wykonywanych zabiegów
  • dobierać i stosować preparaty dermokosmetyczne (maści, kremy, pianki, olejki, tynktury), na podstawie diagnozy,
  • udzielać porad w zakresie pielęgnacji domowej,
  • informować o wskazaniach i przeciwwskazaniach do zabiegów.

Cechuje nas pasja do wykonywanego zawodu, chęć ciągłego doskonalenia, śledzenie nowości podologicznych w celu zapewnienia jak najlepszych standardów na stanowisku pracy.

Z KIM WSPÓŁPRACUJEMY

Nasz gabinet ukierunkowany jest na profesjonalne usługi podologiczne z doborem odpowiedniej terapii do dolegliwości, w przypadkach wymagających leczenia skojarzonego współpracujemy z lekarzami o określonej specjalizacji: chirurg, ortopeda, diabetolog, dermatolog i inni. Zarówno lekarz jak i podolog mają uzupełniające się kompetencje w wybranych schorzeniach a wzajemna współpraca daje wymierne rezultaty w procesie leczenia.

Grzybica stóp i paznokci:

Lekarz dermatolog-diagnostyka i farmakologia,
Podolog- diagnostyka, oczyszczanie zmian grzybiczych, kontrola przebiegu leczenia, doradztwo w sprawie odpowiedniej higieny, dermokosmetyków, obuwia, wkładek.

Deformacje i wady stóp:

Podolog-usuwanie odcisków, modzeli, pękających pięt, dobór dermokosmetyków,
Lekarz ortopeda: zabiegi operacyjne, skierowanie na fizykoterapię, skierowanie na wykonanie obuwia ortopedycznego.
Fizykoterapeuta: terapia manualna, dobór wkładek, ćwiczenia prawidłowego chodu, ćwiczenia stóp i palców.

Wrastające paznokcie:

Podolog- zakładanie klamer ortonyksyjnych korygujących kształt paznokcia, opieka nad klientem po wykonanych plastykach wałów paznokciowych, usunięciu całkowitym, lub klinowym paznokcia, monitorowanie wzrostu paznokcia, profilaktyka odpowiedniego obcinania paznokci i oczyszczania wałów paznokciowych przy paznokciach z predyspozycją do wrastania.
Lekarz chirurg- plastyka wałów, resekcja paznokci całkowita, lub częściowa, farmakologia, znieczulenia w formie iniekcji.

Stopa cukrzycowa:

Lekarz diabetolog-farmakologia, aktywne leczenie ostrych stanów (owrzodzeń), leczenie chirurgiczne.
Podolog: profilaktyka polegająca na comiesięcznym oczyszczaniu z najdrobniejszych zrogowaceń, właściwym obcinaniu paznokci odpowiednio dobranymi narzędziami, utrzymywaniu skóry w równowadze hydro-lipidowej, zaleceniach higienicznych i pielęgnacyjnych do domu, a w momencie zauważenia niebezpiecznej zmiany w obrębie stopy odesłanie do odpowiedniego specjalisty.

PODOKLINIKA
91-070 Łódź
ul. Legionów 61/U2
gabinet@podoklinika.com
tel. 797992355
Prosimy o telefoniczne umawianie wizyt